Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności
26/04/2011
Uwaga
Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wraz z Parkiem Naukowo – Technologicznym "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. serdecznie zapraszają w dniach 19-21 maja 2011 r. do Gliwic na XXII Konferencję SOOIPP "INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI OPARTEJ NA WIEDZY – rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości".

W bieżącym roku uwagę uczestników skupiać się będzie na zagadnieniach współpracy międzynarodowej, promocji firm i innowacyjnych pomysłów biznesowych rozwijanych we współpracy z ośrodkami innowacji w kontekście zbliżającej się polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Tradycyjnym elementem towarzyszącym konferencji są seminaria, spotkania, imprezy dodatkowe, w tym "Dzień Nauki i Przemysłu" organizowany przez "Technopark Gliwice".

Ideą „Dnia Nauki i Przemysłu” jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Ponadto projekt ma przyczynić się do propagowania innowacji technologicznych i naukowych, a także do wzrostu zainteresowania mieszkańców Gliwic działaniami uczelni oraz rozwojem przedsiębiorczości na terenie województwa śląskiego. (www.dnip.pl)

Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli:

1. Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego;
2. Dr hab. Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice;
3. Prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, Rektor Politechniki Śląskiej.

Główne obszary dyskusji w trakcie XXII Konferencji SOOIPP będą dotyczyły:
•    zagadnień internacjonalizacji innowacyjnej przedsiębiorczości,
•    poszukiwań i prezentacji nowych form usług proinnowacyjnych,
•    inicjowania współpracy i integracji środowiska naukowego z gospodarczym,
•    inicjowania kontaktów i udziału w programach UE,
•    wymiany doświadczeń i integracji środowiska animatorów innowacyjnej przedsiębiorczości oraz rozwoju relacji sieciowych między instytucjami wsparcia,
•    poszukiwań kierunków skutecznej interwencji w nowym okresie programowania UE w zakresie innowacji i przedsiębiorczości.

Od ponad dwudziestu lat konferencje SOOIPP są znakomitą płaszczyzną wymiany doświadczeń i opinii oraz inspiracji do coraz sprawniejszych, dojrzalszych działań i inicjatyw na rzecz modernizacji kraju i rozwoju podstaw gospodarki wiedzy. Po szczegółowe informacje na temat miejsca, konferencji, prelegentów, pełnego programu oraz formularza zgłoszeniowego zapraszamy na stronę internetowej konferencji pod adresem:

http://www.konferencjasooipp-gliwice.pl/


banner_konferencja_400

banner_na_dnip_400
SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Pozostałe wiadomości
Aktualne projekty:
    Realizacja: Organic Studio
    Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
    ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
    Licznik odwiedzin: 1622999