Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności

Już po raz drugi PARP uruchomiła nabór wniosków do programu Wsparcie na uzyskanie grantu, którego celem jest zwiększenie innowacyjności mikro, małych i średnich firm poprzez refundację kosztów przygotowywania aplikacji do międzynarodowych programów innowacyjnych. W zeszłorocznej edycji programu
Agencja dofinansowała 10 projektów na kwotę ponad 300 tys. zł.

Wsparcie można uzyskać na przygotowanie i złożenie aplikacji do
międzynarodowych programów innowacyjnych, które są ogłaszane i wdrażane także poza terytorium UE.

Międzynarodowy program innowacyjny zakłada współpracę przedsiębiorców z jednostkami naukowymi lub z innymi przedsiębiorcami (również organizacjami stowarzyszającymi przedsiębiorców, które posiadają status MSP). Współpraca
ta musi dotyczyć podmiotów z co najmniej dwóch krajów, a jej celem jest przeprowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych. Listę programów, które spełniają wymogi międzynarodowego programu innowacyjnego można znaleźć na stronie internetowej PARP www.parp.gov.pl/granty.

 

Wsparcie można uzyskać także na udział w międzynarodowych programachinnowacyjnych, które są ogłaszane i wdrażane poza terytorium UE.Przedsiębiorca może uzyskać refundację do 100% kosztów poniesionych naprzygotowanie wniosku projektowego, przy czym nie może to być więcej niż 75tys. złotych, jeśli jest on koordynatorem projektu, lub 35 tys. złotych,jeśli jest partnerem w projekcie. Nie ma ograniczeń co do liczby wniosków kładanych do rządowej agencji. Jedna firma może uzyskać dotacje naprzygotowanie i złożenie kilku wniosków projektowych, o ile dotyczą oneróżnych wezwań konkursowych. Warunkiem udzielenia wsparcia jest pozytywnaocena formalna projektowego wniosku.


Nabór wniosków trwa od 28 maja do 31 lipca br., a do dyspozycjiprzedsiębiorców pozostaje w 2012 roku jest 2 mln złotych. Szczegółoweinformacje dostępne są na stronie internetowej PARP pod adresemwww.parp.gov.pl/granty.

Katalog wydatków możliwych do zrefundowania i pełna dokumentacja dla Programu wsparcie na uzyskanie grantu znajdują się na stronie www: (http://www.parp.gov.pl/index/index/1818).

 

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.parp.gov.pl/granty oraz pod numerami tel. (22) 432 89 91 do 93, 0 801 33 22 02. Pytania dotyczące Programu można także kierować na adres mailowy granty@parp.gov.pl.

 
Pozostałe wiadomości
Aktualne projekty:
    Realizacja: Organic Studio
    Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
    ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
    Licznik odwiedzin: 1624752